Prezentace není určena pouze provozovatelů LDS, ale i jejich zákazníkům a partnerům.

Publikace "Zapojení moderní energie - exportní příležitosti pro moderní energetiku", na které spolupracovali CzechTrade, Česká exportní banka a Svaz moderní energetiky. Mapuje čtrnáct zahraničních trhů s potenciálem zakázek v celkové výši stovek miliard EUR pro výrobce dekarbonizovaných zdrojů energie, ale také v oblasti čisté mobility nebo odpadového hospodářství. Nejvíc příležitostí v současné době nabízí Latinská Amerika, kde přeje rozvoji nízkouhlíkové energie hned pět zemí vhodných pro tuzemské exportéry. V rámci asijského trhu se dostává do role tygra hlavně Vietnam.

Publikaci zaštítil také vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček, který se účastnil představení studie na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. „Česká stopa je součástí velkých projektů klíčové energetické infrastruktury mnoha desítek zemí. Tuzemské firmy teď mohou využít globální proměnu energetických zdrojů a chytré technologie. Máme na to špičkové odborníky v oblasti energetiky, unikátní schopnosti originálně řešit situaci a neotřele inovovat a přitom respektovat udržitelný rozvoj a brát ohled na budoucí generace," uvedl k publikaci právě ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.


Publikaci si můžete prohlédnout či stáhnout na webu: https://www.modernienergetika.cz/wp-content/uploads/2019/10/2019_10_03_zapojeni_moderni_energie_Web.pdf. Pokud by Vás publikace zaujala a stáli jste také o tištěnou verzi, dejte vědět na: martin.sedlak@modernienergetika.cz

 

Tisková zpráva z představení je pak dostupná na www.ceb.cz.